Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Utworzono dnia 22.03.2020

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Już wiadomo, że do świąt Wielkiej Nocy pozostajemy w domach. Od środy 25 marca do 10 kwietnia 2020 roku obowiązywać będzie nas Rozporządzenie MEN dotyczące zdalnego nauczania. Co to oznacza dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Sytuacja jest bardzo złożona. Wpływa na nią cały szereg czynników. Nikt tego nie przewidział. Żadna ze stron nie ćwiczyła tej roli. Nie wszyscy uczniowie mają nieograniczony dostęp do komputerów np. w domu jest jeden komputer na troje czy czworo dzieci. Nie wskazane jest, żeby dzieci spędzały przed komputerem kilka godzin dziennie. Łącze internetowe w wielu przypadkach jest na tyle wolne, że trudno odtworzyć film(...)

Na szczęście wydane przez MEN przepisy dotyczące zdalnego nauczania są bardzo ogólne i pozostawiają wiele autonomii dyrektorom szkół.

Kochani, nie chcemy, żeby ten trudny dla nas wszystkich czas, stał się jeszcze trudniejszy. Dlatego dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, szukać rozwiązań na pojawiające się problemy.

We wtorek, na naszej stronie www.spkaznow.szkolna.net, będziecie mieć podany plan lekcji, tematy i cele zajęć oraz materiały, których wykonanie pozwoli osiągnąć założone cele .

Nauczyciele będą mieć ustalone godziny, kiedy będą do dyspozycji uczniów (oraz rodziców) on-line oraz przez telefon. Niezależnie od Waszej inicjatywy, Wasi Wychowawcy bedą się z Wami kontaktować.

Nasi nauczyciele będą się starać, nie planować żadnych lekcji w czasie rzeczywistym gdyż uczniowie w różnym czasie mają możliwość skorzystania z komputera.

Pracy obowiązkowej nauczyciele nie będą zadawać zbyt dużo. Obok tej, mogą zamieszczać propozycje materiałów dodatkowych - dla chętnych. Sami będziecie wiedzieć, czy już wystarczająco temet rozumiecie, czy potrzebujecie jeszcze poćwicz. To jest dobry moment, żebyście mieli troszkę czasu na tzw. twórczą bezczynność, żebyście zrozumięli, że uczycie się dla siebie, a nie dla stopni i żebyście robili to, co Was najbardzej interesuje, bo jak mówiła Maria Montessori, wtedy uczycie się najszybciej i najtrwalej.

W ustalonym z nauczycielem terminie oraz możliwym dla Was do wykonania sposobem, odeślecie wybrane prace do sprawdzenia nauczycielowi.

Pamiętajmy, że uczymy się życia w różny sposób. Uczymy się grając w szachy, nakrywając starannie do stołu, czytając dobrą książkę, budując robota, oglądając film, rozwiązując krzyżówkę (..)

Dziękuję Wam wszystkim, że zostaliście jak Kevin w domu ;). Wiem, że chętnie spotykalibyście się ze sobą, ale musimy wytrwać.
Kochani Rodzice zach
ęcajmy dzieci do sprzątania, pielęgnujmy higienę, a szczególnie CZAS RODZICÓW Z DZIECKIEM nie tylko teraz ...

Pamiętajmy też, że dziecko ma prawo być zmęczone. Nauka jest ważna, ale dobre relacje w rodzinie ważniejsze, a życie najważniejsze.

Życzę wszystkim zdrowia i wytrwałości.
Zapraszam równie
ż do kontaktu mailowego – spkaznow@wp.pl
Odpowiem na wszystkie nurtuj
ące Państwa pytania dotyczące spraw szkolnych

Marta Szklarczyk– dyrektor szkoły.