Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

PLAN LEKCJI NA 20 maja 2020 roku

Utworzono dnia 19.05.2020

Matematyka
 

Dzień dobry,  dziś napiszesz pracę podsumowującą dział: „TRÓJKĄTY PROSTOKĄTNE”.

 

Temat: Sprawdzian wiadomości  z działu: „Trójkąty prostokątne”

 

1.  W zeszycie zapisz  temat lekcji .

2.  Pobierz sprawdzian (PDF), który o godzinie 11.00 będzie dostępny na Waszej klasowej grupie na Messengerze. Sprawdzian można wydrukować albo napisać w zeszycie lub na kartce. Pamiętaj  o  odpowiedziach  (w zadaniach tekstowych). Na napisanie sprawdzianu  masz 1 godzinę. (Sprawdzian będzie dostępny do godz. 12.00).  Po zakończeniu pracy, zrób niezwłocznie skan  lub zdjęcie i wyślij na mój adres: julitagozd18@gmail.

 

Jeżeli będziecie mieli problemy, kontaktujcie się ze mną.

 Pozdrawiam  i życzę powodzenia  -   Julita Góźdź

Język niemiecki
 

Temat lekcji : Wie ist das Datum heute?

 

Cele lekcji : Podawanie daty.

 

Na poprzedniej lekcji poznaliście liczebniki porządkowe, które będą potrzebne do podawania daty.

Proszę obejrzeć film, w którym dowiecie się jak podawać datę w j. niemieckim

https://www.youtube.com/watch?v=Je2nNfycHF0

 

Zapiszcie do zeszytu :

Wie ist das Datum heute ?  / Welches Datum haben wir heute ?

Heute ist der dreizehnte Mai.

Wann ist dein Geburtstag?

Mein Geburtstag ist am dreizehnten Mai.

 

Zad. 1

Podaj daty : 5.04, 17.03, 27.10, 12.08

 

Zad. 2

Odpowiedz na pytania:

  1. Wann ist dein Geburtstag?
  2. Wann ist Muttertag?
  3. Wann ist Kindertag?


 

Temat lekcji : Ans Meer oder ins Gebirge ?

 

Cele lekcji : Informowanie o planach wakacyjnych, formy spędzania czasu wolnego, czytanie ze zrozumieniem

 

  1. Przepiszcie do zeszytu:

ans Meer – nad morze

ins Gebirge – w góry

aufs Land – na wieś

ins Ausland – za granicę

an den Bodensee – nad Jezioro Bodeńskie

  1. Proszę przetłumaczyć w zeszycie : angeln, klettern, segeln, Boot fahren, reisen, sich sonnen, sich lanweilen
  2. Proszę przeczytać wypowiedzi z zad. 1, str.76 i zanotować, dokąd chcą pojechać te osoby na wakacje.

 

Proszę przesłać efekty pracy na maila

Pozdrawiam

 M. Kołton

Język polski
 

Temat: Santiago to wygrany czy przegrany człowiek? Część pierwsza.

Cele lekcji: doskonalenie umiejętności pracy z tekstem, charakterystyki postaci i uzasadniania własnego zdania

1. Zapisz temat lekcji do zeszytu przedmiotowego.

2. Wklej do przeglądarki link naszej prezentacji i odszukaj slajd zatytułowany SANTIAGO

https://view.genial.ly/5ea1ce61d407580db9ece757/interactive-image-stary-czlowiek-i-morze

3. Otwórz zawartość strony oznaczoną numerem 1. Mamy tu przedstawienie postaci. Przepisz do zeszytu zgromadzone tutaj określenia. Dla uzupełnienia notatki, korzystając ze znajomości lektury, dokończ zdania i zapisz je w zeszycie:

Santiago był biedny, ponieważ... (Co konkretnie świadczy o biedzie bohatera?)

Uważam, że Manolin był przyjacielem Santiago, ponieważ........

4. Pod numerem 2. znajdziesz określenia dotyczące wyglądu zewnętrznego bohatera. Zapisz je w zeszycie. Uzupełnij notatkę próbą sformułowania własnych przemyśleń związanych z jego wyglądem. Odpowiedz na pytania:

a) O czym świadczą "ręce poorane szramami"?

b) Co to znaczy "niepokonane oczy w kolorze morza"?

 

To tyle na dzisiaj. Pamiętaj, że jeśli masz kłopoty z wykonaniem zadań, możesz się ze mną skontaktować. Pomogę :)

Życzę miłej i owocnej pracy. Pozdrawiam.

 

Biologia
 

Temat: Zmysły: powonienia, smaku i dotyku.

Plan do lekcji:

1.Jakie znaczenie ma węch w życiu człowieka?

2. Budowa języka- zmysłu smaku

3. Które informacje o otoczeniu przekazują receptory skóry?

 

Pracujemy dziś w e- podręczniku lub jeśli nie macie dostępu do Internetu - na stronach 208 – 210 w podręczniku.

https://epodreczniki.pl/a/wech-smak-dotyk/DHTWGaxHD

Proszę o analizę treści, przeczytanie podsumowania i wykonanie ćw. 1-4  w e- podręczniku, sprawdźcie swoje odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

Historia
 

 Temat: Kształtowanie się granicy zachodniej i południowej.

Na co będziesz zwracał uwagę:

- przebieg powstania wielkopolskiego,

-skutki powstań śląskich i wyniki plebiscytu na Górnym  Śląsku,

- polsko-czechosłowacki spór o Śląsk Cieszyński.

 1. Obejrzyj prezentację  i wpisz do zeszytu temat, cele, obejrzyj prezentację:

https://www.youtube.com/watch?v=pwP80DrGo78

  2. Wykonaj jedno z dwóch zadań na ocenę:

1. https://learningapps.org/display?v=phb12j5zn20

2. test na ocenę na quizziz.com /joinmyquiz.com kod:8799558

Wyniki pracy odeślij pocztą elektroniczną: sochalrenata@wp.pl. lub na Messenger  

 

Język angielski
 

The subject: Skils checkpoint - unit 7.

Zoom/ godz.11.00

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Imieniny